Terapia grupowa

Dla wielu osób terapia grupowa jawi się jako coś dziwacznego. Bo, przecież i tak trudno rozmawia się o swoim wnętrzu, troskach, fantazjach z jedną osobą- terapeutą, po co sobie to utrudniać? Po co marnować czas na słuchanie o troskach innych i jeszcze za to płacić? Przecież na terapię idzie się po to, żeby nauczyć się lepszego funkcjonowania, swojego, a nie innych osób, w dodatku obcych.

Co to właściwie jest, ta terapia grupowa?

Terapia grupowa to cotygodniowe spotkania które trwają 1,5 godziny, zawsze tego samego dnia i o tej samej porze. Grupa od 5 do 9 osób zbierająca się w gabinecie to sieć wsparcia, dzięki której radzenie sobie z trudnościami staje się dużo prostsze. Ale to nie tylko to.

Terapia grupowa to doskonałe miejsce, żeby spotkać kilka osób z ich własną historią i ich własnymi ścieżkami funkcjonowania, sposobami radzenia sobie i troskami.

Wyobrażam sobie, że przed wyjściem z domu lubisz spojrzeć w lustro. Terapia grupowa to sytuacja w której możesz przyjrzeć się swojej osobowości w różnych lustrach i poprawić to, co Twoim zdaniem kwalifikuje się do zmiany. To sytuacja w której możesz swoje nawyki, sposoby funkcjonowania w sytuacjach społecznych, trudności nie do przejścia poddać wielokrotnej analizie i przefiltrować. Później sam zdecydujesz co jest Ci potrzebne do tworzenia Twojej tożsamości a co utrudnia Ci życie.

W terapii grupowej obowiązują zasady dotyczące swobody wypowiedzi, punktualności, dyskrecji i wzajemnego szacunku. To nie jest miejsce w którym ktoś będzie Cię oceniał, spotkania grupowe mają raczej na celu zrozumienie podstawy pewnych reakcji czy zachowań, tak byś w przyszłości mógł decydować bardziej świadomie, czy takie rozwiązanie jest najbardziej odpowiednim oraz dlaczego właśnie takie kroki chciałbyś podjąć.

Trwa nabór do nowej grupy terapeutycznej. Zapraszamy!

Facebook Icon